Заснований за підтримки посольства Індії в Україні
Центр Індійської культури
сприяння та підтримка загальнокультурних проектів *
Моє захоплення індійською культурою почалося ще з дитинства, коли разом з батьками дивилася «Сіту та Гіту» та інші фільми. Почалося все з фільмів,а остаточний потяг та духовна спорідненість сформувалися наприкінці школи, коли внутрішньо переконалася, що йога – єдиний для мене шлях духовного самовдосконалення. Інтерес до індійської філософії згодом вплинув на мій вибір спеціальності в університеті – мова та література гінді та переклад. Тобто за фахом я індолог, навчалася в університеті імені Тараса Шевченка у 2013 – 2018 роках. Після третього курсу бакалаврату (2016 – 2017 рр.) мені випала нагода поїхати на мовне стажування до Центрального інституту гінді (Kendriya Hindi Sansthan) в Делі, Індія, де я отримала диплом вищого рівня зі спеціальності мова та література гінді. Під час мовного стажування мені неодноразово спадала на думку ідея створення такого місця в Києві чи Україні, куди б могли приходити всі шанувальники індійської культури і навчатися різним дисциплінам у найкращих вчителів. Але як сказано у відомій шлоці на санскриті, «олені ніколи не потраплять до рота лева, який спить», тому коли після повернення до України мене запросили долучитися до проекту створення Індійського культурного центру, я відразу погодилася. І знайшла в цьому себе.
Зараз я викладаю курс базового санскриту, започаткований паном Послом Індії Маноджем Кумаром Бхарті, у Посольстві Індії в Україні та веду блог «Клубу санскриту» у Фейсбуці: https://www.facebook.com/sanskrit.emb.ua/messages/ , а також займаюся перекладом підручників для нашого курсу та упорядкуванням різних відео, аудіо та текстових матеріалів для можливості створення інтерактивних занять з санскриту. Проект «Клубу санскриту» виявився успішним, тому вже зараз ми розпочинаємо роботу ще двох відділень нашого курсу – у Харкові (викладач Олексій Цуканов) та Дніпрі (викладач Тарас Протасов).
Оскільки за фахом моєю головною мовою є саме гінді, паралельно з «Клубом санскриту» я керую проектом «Hindi factory & Sanskrit», де разом зі студентами ми займаємося створенням інструментів вивчення гінді за допомогою фільмів та перекладом необхідних для навчання словників українською мовою. У моїх планах укладання підручників та інших допоміжних навчальних матеріалів, організація глибшого вивчення літератури гінді та переклад найвизначніших творів.
Але як в медицині не можна вивчати лише одну якусь частину тіла, без її зв’язку з іншими частинами, так само неможливо вивчати санскрит і не захопитися індійськими класичними танцями та музикою, оскільки всі вони пов’язані між собою. Таким чином, зараз коло моїх інтересів значно розширилося і я маю неймовірну можливість насолоджуватися заняттями з цих дисциплін у викладачів нашого центру. Крім індійської культури, я дуже полюбляю природу, зокрема походи в гори, подорожі взагалі, а також театр; активно цікавлюся проблемами навколишнього середовища.
тел.:
Місто: Київ